Filmy za darmo w sieci

Przed pojawieniem się Internetu można było oglądać ciekawe filmy telewizyjne i programy w domu tylko za pomocą telewizora. Po utworzeniu globalnej sieci i rozwoju technologii informatycznych zapotrzebowanie na to urządzenie zaczęło stopniowo zanikać, a korzystając z Internetu, możemy oglądać dziś wiadomości i filmy za darmo.

Jak to właściwie działa?

Początkowo oglądanie programów telewizyjnych i filmów w Internecie było możliwe tylko podczas nagrywania, kilka dni po ich wyświetleniu w telewizji. Dziś możliwe jest oglądanie ulubionych programów online. Transmisje na żywo można oglądać w dowolnym momencie, będąc poza domem lub nawet za granicą. Aby to zrobić, wystarczy mieć tablet lub laptop z dostępem do Internetu. Kolejną ważną zaletą telewizji internetowej jest bogatszy wybór kanałów telewizyjnych niż w telewizji satelitarnej lub kablowej. Nabywca pakietu kanałów telewizji kablowej pozbawia się dostępu do wielu ekscytujących programów telewizyjnych i filmów. Telewizja internetowa umożliwia oglądanie niemal każdego kanału telewizyjnego nadawanego w regionie, w którym użytkownik mieszka, a także kanałów zagranicznych.

Kolejną oczywistą zaletą telewizji internetowej jest jej przystępna cena. Aby z niej korzystać, nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów zakupu anten satelitarnych i konsol. Co więcej, nie ma potrzeby płacenia miesięcznego abonamentu na usługi operatorów zapewniających dostęp do ograniczonego zestawu kanałów telewizyjnych. Wszystkie koszty sprowadzają się do zapłaty za usługi dostawcy Internetu. Rentowność jest oczywista, ponieważ ci, którzy już korzystają z Internetu w domu, nie muszą płacić dodatkowych pieniędzy, to znaczy mogą oglądać telewizję internetową i filmy za darmo online. To też niezależność siły sygnału telewizyjnego. Podczas korzystania z telewizji konwencjonalnej zdarza się, że nie można oglądać ważnych wiadomości lub ulubionego serialu telewizyjnego z powodu braku sygnału telewizyjnego spowodowanego problemami technicznymi, lub warunkami pogodowymi. Telewizja internetowa nie ma tej wady.

Dodatkowym plusem jest łatwość obsługi. Możesz otworzyć jednocześnie kilka okien przeglądarki, w których pokazane są różne programy telewizyjne, aby zobaczyć wszystkie najciekawsze momenty w każdym z nich.

Smart TV – czym jest?

Wadą oglądania filmów i wiadomości w Internecie pozostawał mały rozmiar monitora. Jednak dziś możemy przenieść obrazy z sieci, na ekran telewizora. Najprostszym sposobem jest TV Smart. Sama funkcja Smart zakłada, że telewizor będzie podłączony do Internetu za pośrednictwem routera Wi-Fi. Następnie możesz oglądać filmy w kinach online, kupować płatne subskrypcje filmów, kupować nowe filmy, które trafiają do kin, i oczywiście oglądać je za darmo.

Przede wszystkim powinieneś już mieć skonfigurowany Internet z routerem. Jeśli tak nie jest, biegniemy do najbliższego sklepu komputerowego, kupujemy model według naszych upodobań, przynosimy do domu i łączymy się. Możesz znaleźć instrukcje krok po kroku dla każdego modelu w naszym portalu – wystarczy wpisać nazwę routera w pasku wyszukiwania na naszej stronie internetowej w prawym górnym rogu.

Teraz musisz podłączyć router do telewizora. Można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą kabla sieciowego i Wi-Fi. Teraz musimy przejść do menu ustawień. Aby to zrobić, włącz telewizor i naciśnij odpowiedni przycisk na pilocie zdalnego sterowania. Różne firmy mogą nazywać to inaczej: Menu, Smart, Dom itp. W menu ustawień musisz znaleźć element „Sieć” lub „Internet”. W przypadku połączenia przewodowego Internet powinien już być. Podczas łączenia przez Wi-Fi nadal będziesz musiał się z nim połączyć. Dlatego w sekcji „Sieć” wybierz dowolną wzmiankę o „Wi-Fi”. Telewizor automatycznie rozpocznie wyszukiwanie wszystkich najbliższych sieci. Na liście znajdź domową sieć bezprzewodową i kliknij ją.

Po tym wszystko – wprowadź hasło i połącz. Na samym końcu zobaczysz, że telewizor ma już dostęp do Internetu.