Kanał Polsat News – jak wyszukać?

Polsat News jest obecnie jednym z najpopularniejszych kanałów informacyjnych w Polsce i obok TVP Info czy TVN 24 stanowi czołówkę wśród stacji tego typu. Zatrudniając ponad 400 pracowników i znanych dziennikarzy takich jak Agnieszka Gozdyra, Bogdan Rymanowski czy Agnieszka Mosór, kanały Polsatu News docierają do 4 milionów odbiorców każdego dnia.

Oferta programowa

Polsat oferuje podobny pakiet programów jak podobne mu telewizje informacyjne. Mamy tu zatem i krótkie wydania wiadomości, newsy, transmisje na żywo, a także główne wydanie „Wydarzenia” i programy publicystyczne w postaci „Gość Wydarzeń”, „Cztery Strony Prasy”, „Graffiti” czy też „Interwencja”. Program Polsatu News różni się w zależności od pory dnia. Poranne pasmo – Nowy Dzień jest przepełnione wiadomościami i krótkimi wywiadami z politykami. Popołudniowe to programy publicystyczne oraz pogłębione rozmowy z ekspertami i przedstawicielami danej opcji politycznej. Wydanie kończy się ‘Wydarzeniami” oraz rozmowami z zaproszonymi gośćmi, których celem jest podsumowanie wydarzeń dnia. Nieco inaczej wygląda ramówka w weekendy, gdzie przeważają programy publicystyczne oraz debaty.

Jak wyszukać program Polsatu w telewizji naziemnej|?

Aby móc odbierać Polsat News za pośrednictwem telewizji naziemnej, musimy posiadać odbiornik telewizyjny ze wbudowanym DVB-T. „Digital Video Broadcasting – Terrestrial” oznacza transmisję cyfrową przez antenę. Od 2003 roku telewizja cyfrowa przez antenę zastąpiła transmisję sygnału analogowego. Telewizja DVB-T wykorzystuje częstotliwości UHF („Ultra High Frequency”) lub VHF („Very High Frequency”). Odbiorcy mogą odbierać DVB-T za pośrednictwem anten wewnętrznych, zewnętrznych lub dachowych, w zależności od siły sygnału.

Zaletą DVB-T2 jest to, że użytkownik może odbierać więcej kanałów w jakości HD. Jeśli nasz odbiornik nie jest wyposażony w DVB-T czy DVB-T2, to niestety odbiór Polsatu News nie jest możliwy. W takim przypadku potrzebujesz specjalnych dodatkowych urządzeń. Te dodatkowe urządzenia, tzw. dekodery, uzupełniają dotychczasową technologię odbioru telewizorów i dostosowują stare telewizory do nowej technologii.

Polsat w telewizji naziemnej

Odbiór Polsat News za pośrednictwem anteny jest możliwy od 2019 roku. Wtedy to Polsat postanowił zrezygnować z nadawania w standardzie SD i przenieść się na nowoczesne nadajniki MUX 4. Oznacza to, że sygnał programu został odkodowany, a tym samym dostępny dla osób, które nie korzystają z usług dostawców telewizji i Internetu, innych niż publicznie nadawcy. Przejście na nowoczesne nadajniki pozwala jednocześnie na odbiór PolsatNews za pośrednictwem Internetu – czyli urządzeń mobilnych takich jak laptop czy tablet.

Leave a Reply