Polsat News za darmo

Wśród kanałów informacyjnych nadających na terenie Polski czołową pozycję zajmuje TVP Info, TVN 24 oraz Polsat News. Ten ostatni rozpoczął nadawanie w 2008 roku i dziś ma udział w 2% rynku medialnego.

Specyfika stacji

Polsat News od początku miał inną formułę niż publiczne kanały informacyjne czy stacja TVN 24. Przede wszystkim stacja miała się skupić na dostarczaniu wiadomości krajowych oraz lokalnych. Wydarzenia ze świata nie zostały pominięte o czym świadczą lokalne ośrodki w Berlinie, Brukseli, Waszyngtonie czy Rzymie. Zajmują one też znaczące miejsce w serwisach wydarzeń, a zwłaszcza w głównym wydaniu „Wiadomości” czy programach publicystycznych. Jednak główny nacisk jest położony na sprawy krajowe. Ta linia programowa pozwoliła stacji skupić się na odbiorcy z mniejszych ośrodków miejskich i stać się głównym źródłem informacji dla odbiorcy z segmentu 30-54 lat.

Program stacji jest zróżnicowany w zależności od pory dnia i jeśli chodzi o weekendy. O ile w dni powszednie i w godzinach porannych dominują wiadomości, utrzymane w formie klasycznego newsa, to w godzinach wieczornych i w weekend puszczane są raczej programy publicystyczne i debaty z udziałem ekspertów.

Programy Polsat News.

Najpopularniejszym programem jaki nadaje Polsat News, jest „Gość Wydarzeń”. Nadawany bezpośrednio po głównym wydaniu „Wiadomości” jest oglądany nawet przez 60 tysięcy widzów. Nie mniejszą popularnością cieszą się „Interwencja” czy „Państwo w Państwie”. Oba programy mają charakter interwencyjny. Dziennikarze stacji podejmują się trudnych i kontrowersyjnych tematów z zakresu polityki społecznej. Bardzo chętnie wykorzystywany jest wątek tarć na linii – obywatel a urząd czy państwo.

Gdzie oglądać Polsat News?

Stacje informacyjną Polsat News można oglądać za darmo, korzystając z nadajników MUX 4. Ta nowoczesna technologia pozwala na odtwarzanie programów telewizyjnych na urządzeniach mobilnych, które są coraz chętniej wykorzystywane jako jedyny nośnik medialny. To na przykład laptopy, tablety czy tak popularne u młodzieży smartfony. Możliwość darmowego oglądania stacji jest dostępna zwłaszcza w przypadku mieszkańców większych miast, gdzie sygnał nadajników MUX 4 jest szczególnie silny. Ten bowiem nadal dostępny jest na 45% powierzchni Polski, a w najbliższej przyszłości ma nim zostać objęte 60% powierzchni naszego kraju. Niekiedy do wzmocnienia sygnału potrzebny jest specjalny dekoder, który jednocześnie pozwala na odtwarzanie Polsatu News na urządzeniach mobilnych, także z wykorzystaniem zaprojektowanych w tym celu aplikacji.

Leave a Reply