Telewizja innego wymiaru

Jeśli mówi się o telewizji DSL lub telewizji za pośrednictwem DSL, to usługa ta najczęściej nosi nazwę IPTV lub telewizji internetowej. Technologia ta wykorzystuje protokół IP do przesyłania treści telewizji cyfrowej przez Internet. Oznacza to, że dostawca IPTV digitalizuje kanały telewizyjne, które są następnie transportowane do klienta za pośrednictwem linii DSL lub VDSL. Odbiornik IP przekształca następnie sygnał w cyfrowy lub analogowy sygnał telewizyjny, który można wykorzystać w telewizorze.

Jak działa telewizja internetowa?

Nośnik transmisji IPTV jest zatem telewizją konwencjonalną. Podstawowym wymaganiem dla IPTV jest połączenie DSL z minimalną prędkością 6000 Kbit / s. W przypadku treści telewizyjnych w jakości HD potrzebne jest co najmniej 12.000 Kbit / s. W zależności od dostawcy wymagana minimalna prędkość może być jeszcze wyższa, dlatego czasami VDSL jest wymagany w przypadku telewizji HD. Test prędkości dostarcza informacji o tym, czy takie prędkości można osiągnąć w twojej lokalizacji. Jeśli chcesz korzystać z telewizji internetowej za pośrednictwem IPTV, jest to możliwe tylko wtedy, gdy połączenie DSL i IPTV pochodzą od tego samego dostawcy.

Wraz ze wzrostem rozbudowy sieci szerokopasmowej, rośnie także liczba użytkowników IPTV. Ta forma telewizji internetowej jest szczególnie popularna, ponieważ zapewnia lepszą jakość obrazu niż telewizja kablowa, satelitarna i DVB-T oraz oferuje użytkownikom opcję wstrzymania bieżącego programu za pomocą pilota („telewizja przesunięta w czasie”). Dzięki temu możesz oglądać programy i filmy online, gdzie tylko chcesz. Istnieje również wiele różnych kanałów telewizji internetowej za pośrednictwem IPTV. W zależności od dostawcy liczba może być różna, w większości od 80 do 100.

Podłącz telewizor do Internetu

Chcesz oglądać filmy online na ekranie telewizora, a nie monitora? To dziś jest możliwe. Większość nowych telewizorów jest teraz kompatybilna z Internetem i może być podłączona do Internetu – albo poprzez połączenie sieciowe wbudowane w telewizor, albo przez WLAN. W ten sposób możesz później oglądać nieodebrane programy, uruchamiać wideo na żądanie (na żądanie) lub korzystać z różnych dodatkowych usług, takich jak biblioteki multimediów lub telegazeta HD ze stacji telewizyjnych.

Aby połączyć się z Internetem za pomocą telewizora, ten musi być podłączony do routera. Routery i telewizory można łączyć ze sobą na różne sposoby, na przykład za pomocą kabla sieciowego (LAN) lub przez sieć WLAN. Jeśli wybierzesz wariant WLAN, nie musisz układać kabla sieciowego i będziesz mieć większą swobodę w ustawianiu routera. Jednak Wi-Fi naraża cię również na ryzyko osób trzecich, które mogą połączyć się z Twoim Wi-Fi i korzystać z twojego dostępu do Internetu. Pomocne może być szyfrowanie WPA2 na routerze. Jednocześnie połączenie komputera z telewizorem za pomocą kabla, to gwarancja, że jakość przesyłanego obrazu będzie dużo lepsza. Kabel bowiem zapewnia lepsze wykorzystanie szybkości i efektywności dostępnego Internetu.

Leave a Reply